Whistleblower
Login
Inteligentny Rozwój

Nasz zimowy projekt w USA

Prace konserwacyjne i instalacje elektryczne wykonywane na przełomie roku.

„Uruchomienie zupełnie nowej linii produkcyjnej w 5 dni było bardzo satysfakcjonujące!” – mówi Mariusz Piotrowski, Key Account Engineer i Project Team Manager przy projekcie instalacji i utrzymania ruchu w USA. „To świetne uczucie. Prawie jak otrzymanie prezentu na Boże Narodzenie!”

Nawet bez śniegu na ulicach, bez bożonarodzeniowych lampek na domach, Karolina Południowa nadal oferowała swój świąteczny nastrój, ciepło witając techników Eryka z temperaturą 15 stopni Celsjusza.

Na przełomie roku 4 naszych techników wykonało prace elektryczne podczas zaplanowanego postoju w zautomatyzowanej strefie magazynowej czołowego producenta samochodów. Ich zadaniem była rozbudowa istniejącej linii transportowej w celu zwiększenia przepustowości i usprawnienia przepływu przyjmowanych karoserii do strefy zapasów buforowych. Faza ta została zwieńczona uruchomieniem instalacji po jej ukończeniu. Kolejną dużą częścią projektu były prace serwisowe i konserwacyjne linii produkcyjnej oraz lakierni. „Produkcja i konserwacja idą w parze, ponieważ dążą do tego samego celu – utrzymania procesu wytwórczego. Cieszę się, że mój zespół przyczynił się do usprawnienia linii produkcyjnej i efektywnie wykorzystał czas postoju”– mówi Mariusz.

To musiał być bardzo intensywny i pełen wyzwań czas – nie tylko ze względu na Boże Narodzenie spędzone z dala od domu oraz wybory w USA, ale także z powodu rosnącej liczby przypadków Covid-19 typu brytyjskiego. Karolina Południowa była i nadal jest jednym z miejsc najbardziej dotkniętych pandemią. „Ograniczenia są bardzo duże, ale sprawiają, że czujemy się bezpiecznie” – dodaje Mariusz. „Zakład produkcyjny był wyjątkowo bezpieczny – inspektorów BHP było więcej niż osób pracujących podczas postoju! My natomiast, jak zawsze w 100%, trzymaliśmy się środków ostrożności podczas projektu oraz po godzinach pracy. Dzięki temu  mogliśmy wrócić do naszych rodzin w pełnym zdrowiu i świetnym  samopoczuciu.”

Eryk logo Eryk logo