Whistleblower
Login
Inteligentny Rozwój

Wizja & usługi

Eryk w Afryce Zachodniej

Wierzymy, że możemy – i powinniśmy – przyczynić się do lepszego życia specjalistów z Afryki Zachodniej. Naszym celem jest stworzenie trwałych miejsc pracy, przeniesienie naszych umiejętności technicznych i wartości firmowych do Afryki oraz sprawienie, aby pracownicy Eryk w Afryce byli doceniani przez profesjonalistów.

Aby to osiągnąć, postawiliśmy pierwsze kroki w Afryce: wdrożyliśmy długoterminowy program stażowy dla elektryków – pierwsi afrykańscy technicy z Nigerii i Ghany już do nas dołączyli, ukończyli szeroki zakres szkoleń i rozpoczęli pracę nad projektami razem z naszymi technikami! Kilku z nich już ukończyło program i dołączylo do grona techników. Wierzymy, że nasza wizja umożliwi nam i naszym afrykańskim kolegom nie tylko realizację projektów globalnych ale także pierwszych projektów w Afryce!

Ponadto, rozpoczęliśmy współpracę z Ghana Greentech Academy i powitaliśmy 4 pierwszych stażystów (czytaj więcej poniżej).

Nasza wizja jest w pełni wspierana przez Królewską Ambasadę Danii, Konsulat Danii i Państwo Duńskie.

Poparcie dla projektu

Projekt porusza kilka bardzo ważnych kwestii w Ghanie i Afryce Zachodniej, a mianowicie tworzenie miejsc pracy, transfer wiedzy i tworzenie wzrostu gospodarczego, ale jednocześnie bada wiele możliwości, które leżą w Afryce Subsaharyjskiej. Z poświęceniem, jakie wykazał Eryk (wówczas BIC), jestem przekonany, że uda im się odnieść sukces.

Søren Robenhagen
Attaché Handlowy, Ambasada Danii, Akra, Ghana
Czytaj więcej arrow

Plan stworzenia trwałych miejsc pracy o wysokich kompetencjach dla specjalistów z Afryki Zachodniej jest bardzo ambitny, ale jestem pewna, że Eryk odniesie sukces. Do tej pory poczyniono wiele przygotowań, m.in. badania rynku, przygotowania do procesu rekrutacji, utworzenie centrum biznesowego w Ghanie, itp. Eryk jest na dobrej drodze i w pełni popieramy ten fantastyczny projekt.

Per Christensen
Konsul Generalny, Konsulat Generalny Danii w Lagos, Nigeria
Czytaj więcej arrow

Program szkoleniowy

W styczniu 2019 r. sprzęt techniczny przekazany przez Eryka (wówczas BIC) wylądował w Afryce. Jest to wsparcie dla Ghana Greentech Academy – zawodowej szkoły technicznej, położonej w pobliżu wychodni skalnych regionu Mim w Ghanie. Po udanym ponownym otwarciu Akademii studenci zostali poinformowani o stworzeniu programu wymiany Eryka dla najlepszych absolwentów, którzy będą mieli okazję trenować swoje umiejętności w Europie (Dania & Polska).

Obejrzyjcie krótki film o Ghana Greentech Academy:

W październiku 2019 roku powitaliśmy pierwszych 4 absolwentów Ghana Greentech Academy: Florence, Alex, Listowel i Michael.

„Nasze pierwsze wrażenie o Eryku? Interakcja między nami a pracownikami była bardzo przyjazna i wszyscy czuliśmy się mile widziani” – powiedzieli stażyści.

Eryk logo Eryk logo