Whistleblower
Login
Inteligentny Rozwój

Program stażowy w Eryku – okiem coachów

Sumienność, zaangażowanie, kreatywność i pozytywne nastawienie – oto kilka cech, które powinien mieć nasz stażysta elektrotechnik.

W Eryku ruszył płatny program stażowy dla absolwentów szkół technicznych. Stażyści pod okiem coachów będą mogli rozwinąć swoje umiejętności. Kilku z nich: Dariusz Malko, Marcin Schonborn, Mateusz Maciąg i Mateusz Bakun, podzieliło się z nami swoimi przemyśleniami nt. programu i oczekiwań wobec stażystów.

,,Moi stażyści są naprawdę wzorem dla innych i z tego miejsca chciałbym ich pochwalić za całokształt dotychczasowej współpracy…” – Mówi Dariusz Malko.

Co można zyskać? Wiedzę. Staż to niełatwa droga do stania się profesjonalistą – mówi Marcin Schonborn. Można stać się specjalistą w wybranej przez siebie dziedzinie w obszarze działań naszej firmy – głównie to automatyka i mechanika przemysłowa, montaż instalacji i budowa infrastruktury fabryk, linii produkcyjnych itd.

Program stażowy oferuje praktyczną naukę zawodu i szkolenie się na międzynarodowych projektach dla wiodących firm z sektora przemysłowego, a także szerokie spektrum wykonywanych prac – mówi Mateusz Maciąg. Oprócz możliwości zdobycia doświadczenia w wykonywanym zawodzie, będzie można również nawiązać nowe znajomości i odwiedzić ciekawe kraje –  zachęca Mateusz Bakun.

Czas stażu przewidziany jest na około 18 miesięcy. Zależy to jednak od potencjału i chęci stażysty oraz jakości współpracy. Nasi coache posiadają wieloletnie doświadczenie przy złożonych projektach, często niełatwych i odbywających się pod presją czasu. Doskonale wiedzą na co zwrócić uwagę i jak wskazać właściwą drogę rozwoju początkującemu stażyście.

Na co będziecie Panowie zwracać uwagę?

Wśród odpowiedzi znalazły się przede wszystkim:
> zaangażowanie w naukę,
-> stosunek do pracy i komunikatywność,
-> bezpieczeństwo i jakość
-> wyrobienie dobrych nawyków (np. przygotowanie miejsca pracy jak również pozostawienie go w należytym stanie
-> prawidłowe używanie i dbanie o narzędzia,
-> zdolności technika i jego progres.

Zależy nam przede wszystkim na kształtowaniu etyki pracy. Umiejętności zawodowe będą rozwijane podczas naszej współpracy.

Wymarzony stażysta? Inteligentny, pracowity, sprawny fizycznie. I oczywiście pozytywnie nastawiony i zaangażowany 😊 – odpowiadają wszyscy zgodnie.

Podczas starannie opracowanych etapów stażu będzie można zdobyć wiedzę dotyczącą instalacji dla sektora automatyki przemysłowej, połączoną z doborem odpowiedniego typu narzędzi, czytaniem rysunków technicznych i bezpieczeństwem na projektach. Eryk zapewni niezbędne szkolenia techniczne oraz językowe. Na koniec stażu, absolwent będzie posiadać doskonałe kwalifikacje i doświadczenie.

Eryk wypuścił już spod swoich skrzydeł kilku stażystów. Wywiad z pierwszym z nich: zobacz tutaj

Bardzo dziękujemy naszym coachom: Dariuszowi Malko, Marcinowi Schonbornowi, Mateusz Bakun i Mateusz Maciągowi, za input! 😊


Chciałbyś aplikować?

Znasz kogoś komu chcialbyś polecić nasz program stażowy?

Zapraszamy na stronę programu.

Eryk logo Eryk logo