Whistleblower
Login
Inteligentny Rozwój

Ebenezer – pierwszy stażysta, który ukończył nasz program szkoleniowy

Ebenezer Martey dołączył do zespołu Eryka w kwietniu 2019 jako jeden z pierwszych Afrykańskich stażystów z Nigerii i Ghany, w ramach programu szkoleniowego, odbywającego się w Europie. Sylabus kursu przewidziany był na czas od pół roku do 2 lat i skupiał się głównie na standardach naszej pracy. Rozpoczął się od intensywnego treningu wiedzy teoretycznej w zakresie technicznym, BHP, środowiska i jakości, a następnie przeszedł w część praktyczną – na projektach, już razem z Erykowymi technikami. Ebenezer jako pierwszy ukończył program i tym samym dołączył do grona naszych elektryków.

Ebenezer pracuje obecnie na projekcie , ale znalazł chwilę, aby podzielić się z nami swoimi refleksjami na temat pierwszego roku pracy w Eryku.

Ebenezer, zacznijmy od gratulacji! Gratulujemy ukończenia programu szkoleniowego w Eryku!  Jesteśmy ciekawi, który z projektów w ciągu ostatniego roku zapadł najbardziej w Twojej pamięci?

Dziękuję. Jednym z najbardziej zapadających w pamięć był projekt, który polegał on przede wszystkim na renowacji istniejących instalacji elektrycznych w blokach mieszkalnych na terenie Kopenhagi. Był to też mój pierwszy projekt w Eryku. Na początku praca w tak innym środowisku była dla mnie dość trudna, ale dość szybko dostosowałem się do standardów pracy moich kolegów. Po tygodniu zaczęło sprawiać mi to dużo frajdy.

W jakiego typu projektach uczestniczyłeś do tej pory z Erykiem?

Póki co, pracowałem na projektach z zakresu instalacji elektrycznych i mechanicznych w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Wszystkie te projekty były w pełni realizowane przez techników Eryka. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem częścią firmy.

Czy nabyłeś jakiś dodatkowych umiejętności?

Nauczyłem się pracy w europejskim stylu oraz standardów wykorzystania sprzętu i materiałów.

Zanim zacząłeś pracę w Eryku, pracowałeś jako elektryk na różnych projektach w Afryce. Czy mógłbyś powiedzieć nam trochę więcej o branżach i projektach, na których miałeś okazję być?

W Afryce pracowałem w fabryce kabli, przemyśle stalowym i aluminiowym, przemyśle spożywczym oraz w fabryce betonu i bruku. Większość moich projektów polegała na pracy przy testowaniu, kalibracji, uruchomieniu oraz serwisie sprzętu przemysłowego w cementowniach, elektrowniach węglowych, przy bojlerach, wytłaczarkach, przenośnikach itp. Moją główną rolą w projektach była kontrola i modyfikacja ustawień systemu kontrolnego.

Jak się czujesz, pracując w zupełnie innej kulturze? Jest to dla Ciebie bardziej wyzwaniem czy przygodą?

Jest to dla mnie bardziej wyzwaniem, spotykam zupełnie innych ludzi.  Czasami komunikacja staje się problematyczna i muszę szukać innych dróg porozumienia, aby móc dalej pracować.

Jacy są nasi Erykowi technicy jako: technicy, członkowie zespołu i koledzy? Co zaimponowało Tobie najbardziej?

Ich standard pracy jest cudowny!

Zapytaliśmy również naszego Key Account Manager’a, Michała Płudowskiego, który oceniał Twój rozwój, i oto co powiedział:

„Jako Technik, Ebenezer odznacza się świetną wydajnością i dobrym tempem nauki. Z tego co wiem od naszych Team Leader’ów i Team Manager’ów – są oni bardzo zadowoleni z rozwoju i dokonań Ebenezer’a. Pracuje bardzo dobrze, zgodnie z europejskimi standardami. Jest on również bardzo towarzyską osobą, co bardzo doceniają jego koledzy. To przyjemność pracować z takimi osobami, jak Ebenezer! Oby tak dalej! 😊” Czy chciałbyś to jakoś skomentować?

Jestem bardzo zadowolony, że to słyszę.

Cieszymy się, że mamy Ciebie na pokładzie. Powodzenia na następnych projektach! 😊

Dziękuję.


Więcej wywiadów z naszymi pracownikami możecie przeczytać w zakładce „Pracownicy o pracy w Eryk”

Kliknij tutaj
Eryk logo Eryk logo