Whistleblower
Login
Inteligentny Rozwój

Witaj, Eryk! Żegnaj, BIC!

Żegnaj, BIC Electric! Witaj, Eryk!

Po ponad 15 latach sukcesów na rynku BIC Electric zmienia nazwę na Eryk.
Chcemy, aby nowa nazwa lepiej oddawała charakter firmy.

Łucja Kalkstein, współzałożycielka i wiceprezes firmy, mówi:

„BIC Electric działa od 2004 roku; w tym czasie udało nam się stworzyć rozpoznawalną i szanowaną markę. Jesteśmy z tego  dumni! Z czasem jednak z niej wyrośliśmy: BIC Electric zaczynał jako dostawca usług elektrycznych, a przez lata rozszerzył bardzo zakres działalności. Teraz chcemy mieć nazwę, z którą każdy z nas mógłby się identyfikować”.

Od 1 lutego 2020 firma będzie działać jako Eryk. Oddziały w Polsce, Danii i Ghanie zmienią nazwę już teraz; oddziały w Norwegii i Niemczech – trochę później.

Założyciel i prezes firmy, Jens-Christian Møller, mówi:

Długo myśleliśmy o naszej tożsamości, o rynku i wachlarzu świadczonych usług. Doszliśmy do wniosku, że stara nazwa nie obejmuje wszystkiego. Zainspirowała nas historia Eryka, księcia pomorskiego, który urodził się w Darłowie, króla Danii, Szwecji i Norwegii. Byliśmy pod wrażeniem, jak jedna osoba objęła władaniem wszystkie te regiony i – poprzez wprowadzenie cła sundzkiego – zabezpieczyła dochód państwowej kasy na kilka stuleci!”.

Łucja dodaje:

„Historia Eryka jest nam bliska: również staramy się łączyć to, co najlepsze w kulturze Skandynawii i Pomorza. Postać Eryka Pomorskiego doskonale ten związek symbolizuje”

Jens-Christian mówi o logo:

„Chcieliśmy oprzeć identyfikację firmy na czymś, co kojarzy się z przyjacielskością i solidnością. Pies rasy Pomeranian (szpic miniaturowy) symbolizuje lojalność, dumę i odwagę. To niezawodny towarzysz, obdarzony dużą dozą pewności siebie.

Wierzymy, że nazwa Eryk i nowe logo będą kojarzyć się naszym potencjalnym i obecnym klientom z ideami, które nam przyświecają: lojalnością, mobilnością, niezawodnością i najwyższą jakością usług technicznych”.

FAKTY

Eryk (dawniej BIC Electric) jest międzynarodową grupą firm, założoną w 2004, świadczącą usługi techniczne. Firma zatrudnia ponad 250 osób pracujących na całym świecie.

Eryk Pomorski (1382-1459)– przybrany syn królowej Małgorzaty I, książę z pomorskiej dynastii Gryfitów i władca Unii Kalmarskiej, koronowany na króla Danii, Szwecji i Norwegii. Kluczowa postać w zjednoczeniu krajów nordyckich we wspólnocie gospodarczej.

Pomeranianto popularna rasa psa typu szpic, pochodząca z Pomorza. „Pom” jest świetnym towarzyszem,  słynącym ze swojej przyjaznej natury, czujności, silnej woli i charakterystycznego wyglądu „małego lwa”.

Tabela poniżej pokazuje co się zmieniło, i w jaki sposób:

 

Nazwa

BIC Electric Sp. z o.o.

zmiana na

Eryk Sp. z o.o.

NIP/VAT

PL 852 242 51 45

 

PL 852 242 51 45

Adres

1 Maja 39

71-627 Szczecin

Polska

nowy adres

Pl. Brama Portowa 1

70-225 Szczecin

Polska

 

Nazwa

BIC Electric Danmark A/S

zmiana na

Eryk A/S

CVR/VAT

DK 32 15 32 08

 

DK 32 15 32 08

Adres

Springbankevej 14

7323 Give

Dania

 

Springbankevej 14

7323 Give

Dania

 

Nazwa

BIC Electric Norge AS

zmiana na

Eryk AS

Org.no./VAT

NO 911854600

 

NO 911854600

Adres

Rosenkrantz’ gate 20

0160 Oslo

Norwegia

 

Rosenkrantz’ gate 20

0160 Oslo

Norwegia

 

 

Eryk logo Eryk logo