Whistleblower

Witaj, Eryk! Żegnaj, BIC!

Żegnaj, BIC Electric! Witaj, Eryk!

Po ponad 15 latach sukcesów na rynku BIC Electric zmienia nazwę na Eryk.
Chcemy, aby nowa nazwa lepiej oddawała charakter firmy.

Łucja Kalkstein, współzałożycielka i wiceprezes firmy, mówi:

„BIC Electric działa od 2004 roku; w tym czasie udało nam się stworzyć rozpoznawalną i szanowaną markę. Jesteśmy z tego  dumni! Z czasem jednak z niej wyrośliśmy: BIC Electric zaczynał jako dostawca usług elektrycznych, a przez lata rozszerzył bardzo zakres działalności. Teraz chcemy mieć nazwę, z którą każdy z nas mógłby się identyfikować”.

Od 1 lutego 2020 firma będzie działać jako Eryk. Oddziały w Polsce, Danii i Ghanie zmienią nazwę już teraz; oddziały w Norwegii i Niemczech – trochę później.

Założyciel i prezes firmy, Jens-Christian Møller, mówi:

Długo myśleliśmy o naszej tożsamości, o rynku i wachlarzu świadczonych usług. Doszliśmy do wniosku, że stara nazwa nie obejmuje wszystkiego. Zainspirowała nas historia Eryka, księcia pomorskiego, który urodził się w Darłowie, króla Danii, Szwecji i Norwegii. Byliśmy pod wrażeniem, jak jedna osoba objęła władaniem wszystkie te regiony i – poprzez wprowadzenie cła sundzkiego – zabezpieczyła dochód państwowej kasy na kilka stuleci!”.

Łucja dodaje:

„Historia Eryka jest nam bliska: również staramy się łączyć to, co najlepsze w kulturze Skandynawii i Pomorza. Postać Eryka Pomorskiego doskonale ten związek symbolizuje”

Jens-Christian mówi o logo:

„Chcieliśmy oprzeć identyfikację firmy na czymś, co kojarzy się z przyjacielskością i solidnością. Pies rasy Pomeranian (szpic miniaturowy) symbolizuje lojalność, dumę i odwagę. To niezawodny towarzysz, obdarzony dużą dozą pewności siebie.

Wierzymy, że nazwa Eryk i nowe logo będą kojarzyć się naszym potencjalnym i obecnym klientom z ideami, które nam przyświecają: lojalnością, mobilnością, niezawodnością i najwyższą jakością usług technicznych”.

FAKTY

Eryk (dawniej BIC Electric) jest międzynarodową grupą firm, założoną w 2004, świadczącą usługi techniczne. Firma zatrudnia ponad 250 osób pracujących na całym świecie.

Eryk Pomorski (1382-1459)– przybrany syn królowej Małgorzaty I, książę z pomorskiej dynastii Gryfitów i władca Unii Kalmarskiej, koronowany na króla Danii, Szwecji i Norwegii. Kluczowa postać w zjednoczeniu krajów nordyckich we wspólnocie gospodarczej.

Pomeranianto popularna rasa psa typu szpic, pochodząca z Pomorza. „Pom” jest świetnym towarzyszem,  słynącym ze swojej przyjaznej natury, czujności, silnej woli i charakterystycznego wyglądu „małego lwa”.