Whistleblower
Login
Inteligentny Rozwój

Poznajcie naszych nowych stażystów z Afryki!

Na początku lutego do naszego zespołu dołączyło pięcioro nowych stażystów z Nigerii: Augustina, Innocent, Uduma, Adebisi oraz John. Wezmą oni udział w naszym Programie Stażowym. Podczas pierwszego tygodnia w Polsce uczestniczyli w naszym wewnętrznym treningu oraz onboardingu, po którym pojechali na swój pierwszy projekt. Aby lepiej poznać ich przeszłość, zadaliśmy każdemu po kilka pytań. 🙂

Panie przodem! Poznajcie Augustinę, którą możecie nazywać też Tiną. Jest to jej pierwszy raz w Europie. Dużym zaskoczeniem było dla niej, jak mili i chętni do pomocy są ludzie, których jak dotąd spotkała. W przeszłości zajmowała się obsługą maszyn przemysłowych i utrzymaniem ruchu. Tina chciałaby poszerzyć swoją wiedzę, dlatego dołączyła do naszego Programu Stażowego. Jest bardzo podekscytowana tą możliwością. W wolnym czasie lubi zwiedzać ciekawe miejsca w okolicy, tańczyć, gotować, czytać oraz pływać.

Drugim stażystą jest Innocent. To także jego pierwsza podróż do Europy, ale jak dotąd nic go nie zaskoczyło. Po pierwszych dniach mieszkania w Szczecinie, stwierdza że ludzie w Polsce są bardzo chętni do pomocy, a w Eryku spotkał się z życzliwością i gościnnością. W Nigerii zdobył pierwsze doświadczenia, głownie z instalacjami budowlanymi oraz konserwacją. Chciałby teraz uczestniczyć w bardziej złożonych instalacjach przemysłowych. W wolnym czasie bardzo chciałby zobaczyć Wawel w Krakowie oraz wybrać się na mecz piłki nożnej. Jego hobby to podróże, badania naukowe, sport, elektrotechnika i robotyka. Lubi także grać w piłkę nożną.

Dla Udumy jest to również pierwsza podróż do Europy. Jak na razie najbardziej zaskoczyła Go pogoda – nie spodziewał się, że będzie aż tak zimno. W Nigerii zdobył już sporo doświadczenia – pracował w firmie przemysłowej, przy montażu przenośników w przemyśle spożywczym oraz włączników automatycznych i systemów alarmowych. Podczas naszego Programu Stażowego chciały pracować nad bardziej wymagającymi projektami. W najbliższych miesiącach, w czasie wolnym chciałby zobaczyć na żywo mecz lokalnej drużyny – Pogoni Szczecin, oraz wybrać się na wycieczkę po okolicy lub na wędkowanie. Uduma lubi grać w piłkę nożną oraz czytać książki.

Adebisi zgadza się z Udumą, że pogoda w Polsce była dla niego największym szokiem. Mimo to cieszy się z tak ciepłego przyjęcia w Eryku :). W Nigerii brał już udział w kilku projektach i pracach konserwacyjnych. Nie może doczekać się nowych możliwości i poszerzania swojej wiedzy w Eryku. Adebisi jest wielkim fanem oglądania i grania w piłkę nożną, dlatego chętnie wybrałby się na stadion w Szczecinie, aby obejrzeć mecz na żywo.

John ukończył studia na Cyprze, więc nie jest to dla Niego pierwszy raz w Europie. Jednak również potwierdza, że w Polsce jest dużo zimniej, co początkowo było dużym zaskoczeniem. Przyznaje, że odczuwał lekkie zdezorientowanie z cenami w Polsce i przeliczaniem polskiego złotego na inne waluty.
John nie posiada dużego doświadczenia technicznego., poza kilkoma projektami uniwersyteckimi. Jest bardzo chętny do dalszej nauki. Po pracy chciałby zobaczyć zamarznięte wybrzeże, spróbować polskiej kuchni oraz poćwiczyć na siłowni. Uwielbia śpiewać, oglądać filmy dokumentalne o tematyce historycznej i politycznej, podróżować i grać w piłkę. Jego ulubioną artystką jest SIA.

Na początku stycznia powitaliśmy również nową koleżankę w biurze – Joycelyn Andersen – która dołączyła do nas jako Administration Trainee.

Joycelyn mieszka w Danii od października 2020. Teraz, kiedy częściowo stacjonuje w Szczecinie, zauważyła że jest to urocze miasto, pełne dobrych sklepów. jedzenia i miłych ludzi. Z utęsknieniem wyczekuje wiosny i lata, ponieważ chciałaby odwiedzić Gdańsk i spędzić trochę czasu na plaży. Uwielbia tańczyć, robić zakupy, podróżować i czytać. Jest wielką fanką piosenek Philla Colinsa i Rasmusa Seebacha.

Eryk logo Eryk logo