Whistleblower
Login
Inteligentny Rozwój
Dołącz do nas! arrow

Łukasz Sikora

Cieszę się kiedy widzę, że „robota dobrze idzie” i zespół dobrze współpracuje.

Zorientowany projektowo i zespołowo, Łukasz Sikora, został niedawno Team Managerem. Mimo napiętego harmonogramu trwającego projektu w Niemczech, znalazł trochę czasu by podzielić się z nami refleksjami na temat współpracy i czasu spędzonego w Eryku.

Łukasz pracuje w Eryku od 4 lat i 3 miesięcy. Jak dodaje: „szybko zleciało”. Mając już ponad 10 lat doświadczenia w branży elektrycznej i prowadzenia własnej działalności, postanowił spróbować i skorzystał z sugestii kolegi. „Uważam, że było warto” – mówi. 😊

Najbardziej lubię, kiedy podczas projektów jest szansa zobaczyć albo nauczyć się czegoś nowego. Aktualnie jestem na projekcie w Monachium. Budujemy tutaj dwa symulatory jazdy samochodem i jest to najciekawszy projekt, jaki dotychczas mi się przytrafił.

Co Łukasz Sikora ceni jako Team Manager i jako kolega?
Najbardziej cenię chęć do pracy, profesjonalizm, ambicje i odpowiedzialność. Kultura osobista i koleżeństwo też są dla mnie ważne. Lubię kiedy ludzie pytają jeśli czegoś nie wiedzą, to nie jest wg mnie żadna ujma. Sam ciągle uczę się nowych rzeczy i nieraz sięgam po radę bardziej doświadczonych kolegów lub superwizora ze strony klienta.

Wyzwania? Według Łukasza, najbardziej wymagające są duże projekty, kiedy trzeba zarządzać dużym zespołem pracowników oraz współpracować z innymi zespołami.
Na takich projektach często okazuje się, że niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kopiemy piłkę do jednej bramki oraz z tego, jaka jest rola Team Leadera czy Team Managera. Czasami trzeba mieć mocne nerwy, robić swoje i nie dać się sprowokować 😉

Pytany o motywację odpowiada: Motywuje mnie zadowolenie klienta oraz dobre słowo ze strony Key Account’a😉  Cieszę się kiedy widzę, że „robota dobrze idzie” i zespół dobrze współpracuje. Wynagrodzenie oraz premie oczywiście też są dużą motywacją, bo to dzięki temu mogę realizować prywatne cele i spełniać marzenia 😉 Bardzo ważna jest również dla mnie jak i innych techników jakość zakwaterowania oraz to, żeby było ono stałe.

Ze względu na zmienne i bardziej wymagające czasy związane z pandemią, wszystkie nasze działy w Eryku są w najwyższej gotowości i starają się by wszystkie bieżące operacje przebiegały bezproblemowo oraz by wszyscy nasi pracownicy projektowi byli bezpieczni i dobrze poinformowani. Zapytaliśmy Łukasza w jaki sposób obecna sytuacja wpływa na niego i zespół na projekcie.

Sytuacja z COVID nie wpływa mocno na naszą pracę. Mamy płyny dezynfekujące, rękawiczki i maseczki. Znamy zasady higieny i przestrzegamy ich. Jeździmy maksymalnie po dwie osoby w samochodzie i staramy się ograniczać wyjścia po zakupy do minimum.

Podróże i praca na projektach w różnych miejscach na świecie to naturalny element w Eryku. Do tej pory Łukasz odwiedził Danię, Szwecję, Finlandię, Niderlandy, Niemcy, Czechy, Włochy and nawet Chiny. Najbardziej lubię miejsca, w których jest dużo ciekawych rzeczy i miejsc do zobaczenia. W wolnym czasie zawsze planuję wycieczki, zwiedzanie czy spacery. To duży plus, że przy tej pracy mogę zwiedzić świat 😊

Po pracy, jeśli nie jestem zbyt zmęczony, to staram się dbać o kondycje fizyczną. Jeśli jest możliwość, to zabieram ze sobą ciężarki i ćwiczę. Innym moim hobby jest fotografia, zazwyczaj w niedziele zabieram aparat i ruszam w plener robić zdjęcia 😊

 

Gratulujemy Łukaszowi i trzymamy kciuki za jego dalsze projekty!

Eryk logo Eryk logo