Whistleblower
Login
Inteligentny Rozwój

BIC na „Biznesowym Safari” w Kenii

BIC Electric uczestniczył ostatnio w misji gospodarczej dotyczącej rynku w Kenii, wspieranej przez Duńską Izbę Handlową w Subsaharyjskiej Afryce w ramach duńskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W podróż do tętniącej życiem stolicy Nairobi, jak i do Mombasy na wschodnim wybrzeżu Kenii wybrali się Dyrektor Generalny (CEO) Jens-Christian Møller i Dyrektor Finansowy (CFO) Lucja Kalkstein.

Dzięki doskonałej wiedzy o rynku kenijskim i bogatej lokalnej sieci kontaktów, Duńska Izba Handlowa pomogła w stworzeniu ścisłego programu spotkań biznesowych, dzięki którym BIC miał możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami kenijskich władz, stowarzyszeń oraz lokalnych i duńskich firm z branży technologii spożywczych i automatyzacji, gdzie BIC  ma międzynarodowe, 15 letnie doświadczenie w świadczeniu usług technicznych, elektrycznych i mechanicznych.

Dania przez ostatnie 50 lat, była aktywnym graczem w przyczynianiu się do trwałego, zrównoważonego rozwoju i zmian w Kenii, łącząc biznes z wizją poprawy jakości życia w tym kraju. Mimo, że Kenia nadal zmaga się z dużym ubóstwem, jest ona również rynkiem o dużym potencjale wzrostu dla duńskich firm. Rozwijająca się gospodarka i wzrost populacji klasy średniej sprawiły, że ludność zaczęła domagać się dostępności do wyższej jakości produktów i żywności, dlatego duńskie techniczne, zrównoważone działania są szczególnie potrzebne w kenijskim przemyśle spożywczym. Tym samym Kenia jest jednym z „nowych” rynków na którym skupia się BIC Electric.

Wcześniej w tym roku, BIC otworzyło przedstawicielstwo w Akrze i Ghanie, a wejście na rynek kenijski i jest częścią naszej długoterminowej strategii dla rynków afrykańskich, w której naszym celem jest oferowanie  konkurencyjnych cenowo, wysokiej jakości rozwiązań.

Eryk logo Eryk logo